Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Články


Pozvánka na druhý ročník předávání ceny Rohatý Dalí

Ne, 23/04/2017 - 22:48
Pozvánka na druhý ročník předávání ceny Rohatý Dalí

Dobrý den,

Ve spolupráci s firmou T-net s.r.o proběhne druhý ročník předávání cen kresleného humoru Ten Kreslený Vtip - Rohatý Dalí, který se letos bude opět odehrávat pod Pražským hradem v Jazzové sekci.

Součástí je také výstava, na které budou vidět kresby nejen účastníků, ale i staré školy autorů, jako je např. Jiří Winter Neprakta. Počet vystavovaných kreseb bude přesahovat dvěstě nejlepších kreslených vtipů za poslední rok.

Číst dál

Jste autor kresleného humoru? Přihlaste se na výstavu v Praze pod Pražským hradem

Pá, 07/04/2017 - 16:23

Již brzy zde přibudou informace o druhém ročníku předávání cen Ten Kreslený Vtip: Rohatý Dalí. V současné době hledáme umělce, kteří mají zájem vystavit svá díla věnující se aktuálnímu dění za poslední rok.

Rádi bychom poskytli prostor na druhém ročníku předávání cen Ten Kreslený Vtip: Rohatý Dalí, jejichž vernisáž proběhně 4.5 2017 v Jazzsove sekci pod Valdštenjsnou zahradou v Praze (pod Pražským hradem). Výstava samotná bude probíhat 28.4. - 14.5.

Číst dál

Víno bez hranic 2017

So, 25/02/2017 - 12:19
Víno bez hranic 2017

Třetí narozeniny v životě človíčka, to bývá veliká sláva. S velkým dortem na stole, se třemi zapálenými svíčkami, s usměvavými rodiči a prarodiči a s nezbytnou kupou měkkých i tvrdých dárečků.

Číst dál

Jak vzniká styl?

Út, 21/02/2017 - 08:33
Jak vzniká styl?

Jak se rodí styl v kreslených vtipech? Proč jeden kreslíř čmárá obrovské frňáky a druhý nechá obličej klidně bez nosu? Proč někdo kreslí oči jako výrazné ovály, zatímco jinému stačí udělat dvě malé tečky? Proč vypadá typická figurka jednoho tvůrce jako trpaslík s velkou hlavou a někdo jiný je třeba charakteristický vytáhlými postavami? Proč někdo kreslí linku tenkou a rozechvělou, zatímco jiný výtvarník pracuje s pevnou, tučnou čárou? Přemýšleli jste o tom někdy?

Číst dál

Výsledky soutěže o nejlepší komix

Pá, 10/02/2017 - 15:47
Výsledky soutěže o nejlepší komix

Ve spolupráci s časopisem Školní noviny proběhla soutěž o nejlepší komix. Je moc příjemné, když se mezi mladými lidmi najdou tací, kteří mají dobrý tah a také humor. Věříme, že z těchto mladých kreslířů jednou vyrostou profesionálové na slovo vzatí.

Vítězové mají možnost vybrat si jakýkoliv vtip na kreslenyvtip.cz a dostanou jeho originální formát. Výherkyně dostane také knížku Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli a také uveřejníme její následující tvorbu v její vlastní rubrice.

Číst dál

Je kreslený vtip starý 527 let?

Pá, 03/02/2017 - 08:49
Je kreslený vtip starý 527 let?

Při psaní tohoto příspěvku mě napadlo, zda nebyl Leonardo Da Vinci nějakou italskou formou Járy Cimrmana. Nejen, že to byl malíř, sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér, ale žeby také nevědomky založil kreslený humor?

Je tomu již 527 let od nakreslení jeho Pěti hlav, na kterém jsou vidět karikatury. Kdoví, zda před jeho domem nebyl ústav prazvláštně formovaných lidí (ÚPFL) a on pouze nezachytil jejich vzhled a pohledy lidí na ně - ale pravděpodobnější výklad nechám na vás.

Ostatní kresby byly nakresleny mezi lety 1490 až 1500.

Číst dál

Unie karikaturistů zvolila Vtip měsíce ledna 2017

St, 01/02/2017 - 12:11

Soutěž Vtip měsíce pořádaná Českou unií karikaturistů vstoupila do roku 2017 s rekordní účastí. Celkem 80 příspěvků hodnotili letos poprvé samotní členové unie. Zatímco v prvním ročníku se hodnocení ujalo předsednictvo, v dalších dvou letech tento úkol připadl odborné externí porotě, tak v letošním čtvrtém ročníku mohou o vítězi rozhodovat sami členové.

Číst dál


Nepraktovo dílo na Ten Kreslený Vtip

Pá, 13/01/2017 - 09:57

Jste velmi hrdí, že vám budeme moci představit kompletní nepraktovo dílo čítající něco okolo 15.000 kreseb na kreslenyvtip.cz. Toto dílo jsme schopni kompletovat díky vynikající dlouhodobé práci pana Jaroslava Kopeckého, který jeho práci sbírá už přes 30 let a vede o nich záznamy.

Spolupráce probíhá na základě domluvy s pozůstalými od pana Jiřího Wintera Neprakty a pana Švandrlíka, který se na velkém počtu kreseb podílel z pohledu námětů.

Věřím, že se vám sbírka bude líbit. Nahrávání probíhá od začátku ledna.

Číst dál

PF 2017

Ne, 11/12/2016 - 16:47
PF 2017

Zdravím vás,

Je to pravda - jsou tu další Vánoce. Opravdu je to rok, co jsme nadávali na pěkné počasí o Vánocích. Skoro, jakobychom se posledních pár let mohli spolehnout na to, že po listopadové zimě bude ještě do konce roku příležitost se opalovat.

Nicméně, i tak vám kromě humoru přeju příjemné prožití vánočních svátků, bacha na kosti, a pokud na nový rok budete odpalovat, namiřte vaše projektily na Pražský hrad, třeba ho to osvítí.

Veselé Vánoce,

Kryštof Bernat
Ten Kreslený Vtip

Číst dál

Stránky

TOPlist