Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Články


Pozvánka na festival CESTY KE ŠTĚSTÍ

Pá, 22/03/2019 - 09:41
Pozvánka na festival CESTY KE ŠTĚSTÍ

Vážené dámy a pánové ,

dovoluji si vás srdečně pozvat na festival Cesty ke štěstí.
V příloze je pozvánka na zahájení výstavy a též plakát festivalu, na němž bohyně Flora rozhazuje na Zemi líbezné jarní květy .
Bude - li mít někdo z vás cestu do Opavy, jistě si z bohaté nabídky festivalu vyberete program podle svého vkusu.

Přeji vám příjemné jarní dny ,
Daniela Winterová

Číst dál

Jak lidé nerozumí kresleným vtipům (a ještě to drze přiznávají)

So, 20/01/2018 - 10:19
Jak lidé nerozumí kresleným vtipům (a ještě to drze přiznávají)

Vlastně chci psát jen o tomhle konkrétním fórku. A je mi naprosto jasné, že pokud lidé neporozumí vtipu, je to vždycky chyba autora. Bez legrace.

Víte, proč vznikly bajky? To původně nebyly pohádky pro děti. Vyprávěly se takhle nelichotivé příběhy o významných panovnících či jejich úřednících, aniž by bylo potřeba kohokoli konkrétně zmiňovat. Stejně všichni věděli, o kom to přesně je. Vypravěč byl však dokonale krytý – on přece vypráví příběh o oslovi, nic jiného za tím není.

Číst dál

Andrzej Mleczko - Pouze pro dospělé

Ne, 14/01/2018 - 15:57
Andrzej Mleczko - Pouze pro dospělé

Asi není žádným tajemstvím, že mezi moje oblíbené kratochvíle patří návštěvy antikvariátů. A to nejen u nás doma, ale i v cizině, kam v rámci dovolených jezdívám. Při vánoční návštěvě Wroclawi jsem zůstal věrný této tradici. Do oka mi padly dva antikvariáty v blízkosti radnice na starém městě. A z obou jsem si domů přivezl zajímavý úlovkek. Monografii Eryka Lipiňskiego a knížečku Andrzeje Mleczka „ Tylko dla doroslych „ což by se dalo přeložit jako „ Pouze pro dospělé „.

Číst dál

Návštěvnost se nám za rok zvýšila o 60%. Děkujeme všem!

St, 27/12/2017 - 14:43

Humor. Něco takového nám v letošním roce rozhodně nescházelo. Smáli jsme se politikům, smáli jsme se vtipům od našich pravidelných přispěvatelů.

V roce 2017 to vypadalo takto:
Návštěvy unikátních uživatelů - 136 925
Zobrazení vtipů - 613 182
Počet stránek na 1 návštěvu - 3,61
Průměr za den - 550
Rekord za den - 1872

Jaká slova lidé hledali na Googlu a dostali se k nám?
* Data jsou za poslední 3 měsíce

Číst dál

Inge Löök

So, 16/09/2017 - 14:23
Inge Löök

Inge Löök, vlastním jménem Ingeborg Lievonen se narodila v Helsinkách v roce 1951. V sedmdesátých letech vystudovala zahradní architekturu, a o několik let později absolvovala uměleckoprůmyslovou školu se zaměřením na grafický design. Je známá především jako autorka humorných pohlednic, tvořených výhradně akvarelem. Dále se zabývá tvorbou exlibris, ilustruje dětské knihy, vydává vánoční kalendáře. Ilustracemi přispívá i do různých časopisů a magazínů.

Číst dál

Charlie Hebdo v Německu

So, 02/09/2017 - 10:21
Charlie Hebdo v Německu

Během svých dovolenkových toulek Německem jsem letos projížděl historickým přístavním a hansovním městem Stralsund. Městem, kde se nachází známá galerie kresleného humoru „Skurrileum „ o které jsem již psal. Nedaleko náměstí mne padla do oka trafika. A došlo mi, že by mohli mít na pultu humoristické noviny Charlie Hebdo. Moje tušení bylo správné. A já byl během pár okamžiků jejich čerstvým majitelem.

Číst dál

10 jednoduchých rad jak se zásadně zlepšit v kreslení vtipů

Po, 10/07/2017 - 08:00
10 jednoduchých rad jak se zásadně zlepšit v kreslení vtipů

Když jsem ještě před pár lety seděl v předsednictvu České unie karikaturistů, pořád jsme s kolegy marně přemýšleli, jak ke kreslení vtipů nalákat nové tvůrce. Když se teď dívám na internet, mám pocit, že vtipy dneska kreslí kdekdo. Nad mnoha z nich však prožívám spíše pocity trapnosti než pobavení. Jakoby se dotyčný autor vůbec neobtěžoval si o kreslení vtipů něco nastudovat, poučit se, jak kreslí ti nejlepší, a vzít si z nich příklad. Dobře, tohle bude fakt jednoduché, aby to zvládl opravdu každý. Avšak výsledky to může přinést naprosto zásadní.

Číst dál


Neprakta? Houby!

St, 21/06/2017 - 07:31
Neprakta? Houby!

V pátek zahájíme výstavu na téma "Houby a houbaři" v půvabném horském městečku s přiléhavým názvem Vysoké nad Jizerou.
Přesně před třiceti lety zde předchůdci současných "muzejníků" zahajovali výstavu Sedmička je šťastné číslo. Onu sedmičku tvořilo "sedm statečných" karikaturistů - Barták, Jiránek, Matuška, Neprakta, Pálka, Renčín a Vyčítal. Co jméno, to legenda kresleného vtipu.

Číst dál


Stránky

TOPlist