Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Hitler chtěl zničit Británii bombami v čokoládě


LONDÝN – Nahlodat zevnitř se snažil Hitler Velkou Británii během světové války. Nacističtí agenti měli údajně zásobit britský trh chutnou čokoládou s výbušninou. Kakaová pochoutka však nebyla jediným životu nebezpečným spotřebním zbožím, který se Hitler snažil do ostrovního království dovážet. Tajní agenti měli dodávat také výbušná plnící pera, termosky, mýdla, štětky na holení, zavařeniny, motory a kostky uhlí.

Druhá světová válka má mnohá tajemství, která se na povrch dostávají teprve šedesát let po jejím skončení. První tři nacističtí agenti byli dopraveni do irského Dublinu v roce 1940. Vybaveni nebezpečnými látkami a tajnými instrukcemi měli šířit paniku uvnitř Churchillovy monarchie. „Bomba je vyrobena z oceli a obalena skutečnou čokoládou. Když je kousek čokolády na jednom konci odlomen, dojde k narušení rozbušky a do sedmi vteřin dojde k explozi,“ píše se v materiálech Národního archivu v Londýně.

Dalšími výbušninami měly být za války tolik potřebné potravinové konzervy. Ve vysoce výbušné granáty se proměnily obyčejné konzervy s hráškem. Podle MI5 nacisti těmito zbraněmi chtěli ohrozit samotný Buckinghamský palác. Informoval o tom britský list The Sun.

„Zdá se to být skoro fantastické, když si uvědomíme, že ty výbušniny byly ve své době velmi primitivní,“ prohlásil profesor Christopher Andrew, znalec historie britské tajné služby MI5.

Zdroj: Agentura Famous

Po, 18/07/2016 - 08:50
Co na to říkáte?
TOPlist