Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Jak začít kreslit vtipy


Video výše zachycuje krátkou píseň od Mirek Kemel Accordeon Folk a moje úvodní slovo o projektu KreslenyVtip.cz a o ceně Rohatý Dalí.
Samotné předávání ceny. Více o ceně zde.

Kdo jsme?

Jsem to já, Kdyštof Bernat, syn zemřelého Akad. sochaře Jana Bernata, mmj. humoristy Dikobrazu a jiných podobných periodik; dále vydavatelství Mac, které uvěřilo mé vizi syndikátu věnující se aktuálnímu dění u nás i v zahraničí, a programátor Libor, který je shruba ve věku všech kreslířů, a který by si přál, aby byli všichni spokojení.

O co se to tady pokoušíme?

Kreslené vtipy, vtipné obrázky, kreslený humor, satira, kreslené obrázky s textem - ať už tomu říkáte jakkoliv, myslím si, že vy, kreslíři, máte moc. Ta moc by se dala popsat několika knihami, ale já se ji pokusím shrnout do jednoho odstavce. Je to moc darovat lidem nenásilnou formou jiný pohled. Takový pohled pak může inspirovat k dalším akcím, které mohou skončit buď pozitivně nebo negativně. Ale to už je jiný příběh. Chceme vám, kreslířům, umožnit dvě věci, které by vás mohly zajímat: pozornost a peníze.

Jak vám chceme získat pozornost?

Pokaždé, když je nějaké téma ve světě internetu aktuální, ho lidé vyhledávají na Googlu a Seznamu. Tím, že syndikujeme aktuální obsah k aktuálnímu tématu, se dostáváme okamžitě na první stranu a tím zajišťujeme první krok. Například v nedávné době to byly Brexit vtipy, předtím Uprchlíci vtipy, Merkelová vtipy atd.

Jak vám chceme získat peníze?

Druhá část našeho ďábelského plánu na ovládnutí světa se týká propojení s webem KresleneObrazky.cz. Tam se v případě vašeho souhlasu odesílají obrázky a vše je na prodej. Přehledy o prodejích vašich věcí jsou pak tam.

Další plány se týkají postupného vzniku syndikátu. Už teď k sobě shlukujeme inzerenty, investory, vydavatelé komerčních, ale i nekomerčních časopisů a novin, aby jednou vznikl katalog kreseb k aktuálnímu dění na prodej. Dále máme promyšlené poskytování služeb s těmi z vás, kteří budou mít zájem i o další kreslířské práce.

Proč to děláme?

Na začátku to byl prostě koníček. V první verzi tohoto webu se na hlavní straně nacházel žebříček "nejsledovanějších autorů", a já jsem měl možnost sledovat, co to s mým téměř 70letým otcem dělá: byl tam každý den a denně sledoval, jak jsou jeho kresby oblíbené či nikoliv.

To, co byl zezačátku koníček, se ukázalo jako holá závislost a přiznám se, že mě nahrávání kreseb začalo nesmírně bavit. Je samozřejmé brát v úvahu autorský zákon a to, že jsou kresby plně ve vašich rukách; ale myslím si, že lidí nadšených z kresleného humoru a satiry není nikdy málo.

Nicméně, vážnosti to nabralo v momentě, kdy jsem našel investory, vydavatelství Mac a celý projekt tak dostal vážnější tváře. Nyní to děláme proto, abychom se tím jednou všichni uživili - alespoň pokud budeme nakupovat potraviny v Rumunsku :)

TOPlist