Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Koktejl


Jak vzniká styl?

Út, 21/02/2017 - 08:33
Jak vzniká styl?

Jak se rodí styl v kreslených vtipech? Proč jeden kreslíř čmárá obrovské frňáky a druhý nechá obličej klidně bez nosu? Proč někdo kreslí oči jako výrazné ovály, zatímco jinému stačí udělat dvě malé tečky? Proč vypadá typická figurka jednoho tvůrce jako trpaslík s velkou hlavou a někdo jiný je třeba charakteristický vytáhlými postavami? Proč někdo kreslí linku tenkou a rozechvělou, zatímco jiný výtvarník pracuje s pevnou, tučnou čárou? Přemýšleli jste o tom někdy?

Číst dál

K A R P I K 2 0 1 6

Čt, 24/11/2016 - 22:32
K A R P I K   2 0 1 6

Karpik znamená v překladu z polštiny do češtiny kapřík. Kdo, nebo co to je kapřík, to víme určitě všichni. Jen málokdo by si totiž ve spojení s tímto slovem nepředstavil šupináče, dominujícího prostřenému vánočnímu stolu.

Číst dál

Lékaři vyoperovali ženě ze žaludku tříkilový smotek vlasů

Pá, 18/11/2016 - 13:59

KANAPUR – Smotek vlasů vážící tři a půl kilogramu vyoperovali chirurgové dvaatřicetileté Sharmile Guptaové z Kanapuru. Několik let si stěžovala na bolesti břicha, ale žádné léky jí nezabíraly. Lékaři ji proto podrobili operaci v šanghajské nemocnici. Když jí otevřeli žaludek, nestačili se divit.

Chirurgický zákrok trval tři hodiny a chirurgové ženě během operaci vyňali ze žaludku smotek vlasů, uvedl doktor Tiwari s tím, že se pacientce daří dobře.

Číst dál

Souvisí víra američanů v existenci UFO s vítězstvím Trumpa?

Pá, 11/11/2016 - 09:52

NEW YORK – Šedesát procent obyvatel Spojených států věří (stejný počet, který volil Trumpa), že existuje život i mimo planetu Zemi. Vyplynulo to z nedávného výzkumu National Geographic Channel. Devadesát procent Američanů si myslí, že mimozemšťané mohou navázat kontakt s pozemskou civilizací.

Číst dál

Je to tak. Dáš si pivo a máš depku.

Út, 08/11/2016 - 11:05

LONDÝN – Lidé, kteří pijí alkohol, aby se cítili lépe, se mohou hodně spálit. Ve skutečnosti totiž alkoholické nápoje zvyšují riziko depresí. Zjistili to britští vědci. Mnoho dospělých pije alkohol, aby se vypořádali se stresem, úzkostí, starostmi a depresí. Netuší přitom, že se tak vystavují vážným rizikům.

Číst dál

Bylo vám 50? Tak teď něco o zdraví

Čt, 27/10/2016 - 10:42

LONDÝN – Padesátka je více než polovina století, je to mezník představující výrazné změny ve fyzické kondici i zdraví člověka. Pokud si člověk připíše pátý křížek na svém životním účtu, měl by velmi kriticky zrevidovat svůj jídelníček. Podle britských odborníků existuje deset unikátních potravin pro padesátníky, které jim pomohou udržet své tělo fit co nejdéle a vyhnout se předčasnému stárnutí.

Číst dál

Chlapi, tak prej když budeme mít mladší, tak budeme žít déle

St, 26/10/2016 - 10:10

LONDÝN – Herec Ashton Kutcher se vysokého věku pravděpodobně nedožije. Má totiž o patnáct let starší partnerku, což mu ubírá šanci na dlouhý život. Přitom pokud je tomu naopak a muž má o patnáct až sedmnáct let mladší ženu, dožívá se až o pětinu delšího života než jeho vrstevníci, kteří mají choť věkově přiměřenou.

Podle německých odborníků je vztah mezi předčasnou smrtí a věkem manželky přímo úměrný. Zatímco manželky mladší o patnáct až sedmnáct let sníží riziko předčasného úmrtí u muže o dvacet procent, pokud jsou mladší o sedm až devět let, je to pak o jedenáct procent.

Číst dál

Že by dinosaury zahubily prdy, nikoliv asteroid?

Po, 24/10/2016 - 11:13

VÍDEŇ/MOSKVA – Rakouští a ruští vědci odhalili důvod vyhynutí dinosaurů. Podle nejnovějších objevů je nezničila kolize asteroidu se Zemí, ale otrava plyny, které se nahromadily v atmosféře. Pravěcí plazi zahynuli poté, co se vulkanickou činností dostal do atmosféry arzén s dalšími toxické kovy.

Číst dál

Stránky

Zkopírujte kód a vložte ho na svůj web. Šířka obrázků se přizpůsobuje vašemu obsahu. Zobrazuje se vždy nejnovější obrázek.
TOPlist