Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Koktejl


10 jednoduchých rad jak se zásadně zlepšit v kreslení vtipů

Po, 10/07/2017 - 08:00
10 jednoduchých rad jak se zásadně zlepšit v kreslení vtipů

Když jsem ještě před pár lety seděl v předsednictvu České unie karikaturistů, pořád jsme s kolegy marně přemýšleli, jak ke kreslení vtipů nalákat nové tvůrce. Když se teď dívám na internet, mám pocit, že vtipy dneska kreslí kdekdo. Nad mnoha z nich však prožívám spíše pocity trapnosti než pobavení. Jakoby se dotyčný autor vůbec neobtěžoval si o kreslení vtipů něco nastudovat, poučit se, jak kreslí ti nejlepší, a vzít si z nich příklad. Dobře, tohle bude fakt jednoduché, aby to zvládl opravdu každý. Avšak výsledky to může přinést naprosto zásadní.

Číst dál


Co musí umět člověk, aby se stal autorem kresleného humoru

Út, 23/05/2017 - 08:55
Co musí umět člověk, aby se stal autorem kresleného humoru

Občas se tady na blogu zamýšlím nad rozličnými úskalími kreslení vtipů. Třeba nad tím, jak vlastně vzniká styl charakteristický pro toho kterého autora. Aniž bych chtěl z tvorby kresleného humoru dělat přehnaně vážnou záležitost, měli byste vědět, že kreslení vtipů není žádná sranda. Tedy pokud nekreslíte takové ty hospodské kresbičky a nespokojíte se s tím, že se štamgasti kolem vás tváří pobaveně, jelikož jste své křivolaké postavičky obdařili “vtipně” vyvalenými pupky.

Číst dál

Jak vzniká styl kreslených vtipů?

Út, 21/02/2017 - 08:33
Jak vzniká styl kreslených vtipů?

Jak se rodí styl v kreslených vtipech? Proč jeden kreslíř čmárá obrovské frňáky a druhý nechá obličej klidně bez nosu? Proč někdo kreslí oči jako výrazné ovály, zatímco jinému stačí udělat dvě malé tečky? Proč vypadá typická figurka jednoho tvůrce jako trpaslík s velkou hlavou a někdo jiný je třeba charakteristický vytáhlými postavami? Proč někdo kreslí linku tenkou a rozechvělou, zatímco jiný výtvarník pracuje s pevnou, tučnou čárou? Přemýšleli jste o tom někdy?

Číst dál

K A R P I K 2 0 1 6

Čt, 24/11/2016 - 22:32
K A R P I K   2 0 1 6

Karpik znamená v překladu z polštiny do češtiny kapřík. Kdo, nebo co to je kapřík, to víme určitě všichni. Jen málokdo by si totiž ve spojení s tímto slovem nepředstavil šupináče, dominujícího prostřenému vánočnímu stolu.

Číst dál

Lékaři vyoperovali ženě ze žaludku tříkilový smotek vlasů

Pá, 18/11/2016 - 13:59

KANAPUR – Smotek vlasů vážící tři a půl kilogramu vyoperovali chirurgové dvaatřicetileté Sharmile Guptaové z Kanapuru. Několik let si stěžovala na bolesti břicha, ale žádné léky jí nezabíraly. Lékaři ji proto podrobili operaci v šanghajské nemocnici. Když jí otevřeli žaludek, nestačili se divit.

Chirurgický zákrok trval tři hodiny a chirurgové ženě během operaci vyňali ze žaludku smotek vlasů, uvedl doktor Tiwari s tím, že se pacientce daří dobře.

Číst dál

Souvisí víra američanů v existenci UFO s vítězstvím Trumpa?

Pá, 11/11/2016 - 09:52

NEW YORK – Šedesát procent obyvatel Spojených států věří (stejný počet, který volil Trumpa), že existuje život i mimo planetu Zemi. Vyplynulo to z nedávného výzkumu National Geographic Channel. Devadesát procent Američanů si myslí, že mimozemšťané mohou navázat kontakt s pozemskou civilizací.

Číst dál

Je to tak. Dáš si pivo a máš depku.

Út, 08/11/2016 - 11:05

LONDÝN – Lidé, kteří pijí alkohol, aby se cítili lépe, se mohou hodně spálit. Ve skutečnosti totiž alkoholické nápoje zvyšují riziko depresí. Zjistili to britští vědci. Mnoho dospělých pije alkohol, aby se vypořádali se stresem, úzkostí, starostmi a depresí. Netuší přitom, že se tak vystavují vážným rizikům.

Číst dál

Stránky

Zkopírujte kód a vložte ho na svůj web. Šířka obrázků se přizpůsobuje vašemu obsahu. Zobrazuje se vždy nejnovější obrázek.
TOPlist