Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Medailonky


Jan Bernat neznal hranic

Út, 20/08/2013 - 14:58
Jan Bernat neznal hranic

Mít tátu kontroverzního a mnohdy z mého pohledu geniálního neobjeveného umělce může být frustrující. Když si prohlížím jeho tečkované kresby z 60. let, ihned si vybavuji naší vášnivou diskuzi na téma; co je a není surrealismus. Snažil se mne přesvědčit, že surrealistický obrázek s relevantním podtextem ruší surrealistickou stránku věci, možná má pravdu.

Číst dál

Vladimír Jiránek by dnes oslavil 75. narozeniny

Čt, 06/06/2013 - 10:45
Vladimír Jiránek by dnes oslavil 75. narozeniny

Proslavil se jako autor humorných obrázků, kterými glosoval politické a společenské dění a na svět přivedl populární večerníčkové postavičky, králíky Boba a Bobka nebo svérázné kutilské duo Pat a Mat. Vtipy výtvarníka, karikaturisty, ilustrátora a režiséra kreslených filmů Vladimíra Jiránka, který by dnes 6. června oslavil 75. narozeniny, oplývaly laskavým, inteligentním humorem. Vladimír Jiránek zemřel v listopadu 2012.

Číst dál

Legenda Charles Addams na Kávéčku

Čt, 03/01/2013 - 21:10
Legenda Charles Addams na Kávéčku

Charles Samuel Addams se narodil ve Westfieldu, New Jersey, jako syn Grace M. (rozené Spears) a Charlese Huy Addamse, výkonného ředitele společnosti vyrábějící piana, který studoval architekturu. Mezi přáteli z dětství byl známý jako "něco rošťáckého ze sousedství". Addams by vzdáleně příbuzný s americkými prezidenty Johnem Adamsem a Johnem Quincy Adamsem (navzdory odlišnému pravopisu jejich příjmení, a se sociální reformátorkou Jane Addams. Jeho přezdívka byla "Chilly".

Číst dál

Zkopírujte kód a vložte ho na svůj web. Šířka obrázků se přizpůsobuje vašemu obsahu. Zobrazuje se vždy nejnovější obrázek.
TOPlist