Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Rohatého Dalího si odnesli Václav Novák a Jiří Bernard


Rohatého Dalího si odnesli Václav Novák a Jiří Bernard
Jiří Bernard
Výstavu vidělo více než 1500 návštěvníků
Duo Tornádo
Václav Novák
Václav Novák
Karel Srp (vlevo)

Vážení přátelé neokázalého smíchu, milí návštěvníci webového portálu Ten Kreslený Vtip, máme radost, že se druhý ročník předávání cen Rohatý Dalí 2017 díky vám tak povedl.

Dovolte mi, abych se představil. Moje jméno je Kryštof Bernat. Jsem manžel, milovník inspirace a zakladatel projektu Ten Kreslený Vtip, který za svých 5 let existence pozval do světa kresleného humoru přes 214 tisíc unikátních uživatelů a více než milionkrát zobrazil to, co na konci pobavilo, nebo možná i něco víc.

Je mou milou povinností poreferovat vám o události, která měla za cíl nejen obdarovat dva zajímavé kreslíře a humoristy, ale také přivítat všechny fanoušky kresleného humoru, a otevřít dveře těm, kteří za branami satiry teprve přešlapují a nevědí přesně, co si s kresleným humorem počít jiného, než se mu zasmát.

Ano, sloganem našeho projektu a webového portálu Ten Kreslený Vtip je skutečně věta, která neříká: "zasmějte se", "vybuchněte smíchy" nebo "bavte se na účet druhých," ale říkáme: Vtipy nejen k pobavení.

Nejsem prvním ani posledním člověkem, který tvrdí, že kreslený humor dokáže nejen pobavit, ale zároveň inspirovat a předávat poselství. Máme vizi, že znovu umožníme kreslířům získat pozornost a motivaci k umění, které dokáže nejen pobavit, ale zároveň - a tady si dovoluji podstrčit vykřičník - zároveň, aby dokázali nepozorovaně inspirovat k dobru, lásce a k otevřeným očím a uším, které bychom všichni měli mít, pokud nechceme opět skončit v diktatuře - ať už obalené do jakékoliv politické nebo jiné omáčky.

A tak mi dovolte, abych představil autora, který letos dostal cenu Rohatého Dalího za životní dílo. Tento autor je neúnavným autorem, který se kresbě a humoru věnuje po většinu svého života. Na svém kontě má výstavy po celém světě a ceny na mezinárodních soutěžích kresleného humoru. Je také neúnavným kreslířem dětských knížek. Cenu dostal pan Jiří Bernard. https://kreslenyvtip.cz/jiri-bernard

A nyní už k vítězi letošního ročníku Rohatý Dalí. Když jsme vybírali, kdo by mohl získat letošní cenu, hledali jsme mezi autory, kteří se věnují aktuálnímu kreslenému humoru. Protože skrze tasení do živého budeme schopni, a máme tu vizi, opět získat pozornost kreslířům, kteří se nebojí, kteří dokáží nejen kritizovat, ale také zanechávat za svými kresbami ony pomyslné tři tečky, které by měly v dobrém kresleném humoru být.

Vážení přátelé, dovolte, abych zde pozval vítěze letošního ročníku Ten Kreslený Vtip Rohatý Dalí. Je to autor, který začal před téměř dvaceti lety v plzeňských novinách Večerník. Má rád srozumitelný Jazz, francouzskou kinematografii a španělské brandy. Vážení přátelé, letošní cenu ročníku Ten Kreslený Vtip Rohatý Dalí, získává… Zmatený Kos, pan Václav Novák. https://kreslenyvtip.cz/vaclav-novak

Má poslední slova pak patří autorům kresleného humoru a satiry, abyste publikovali kreslený humor k aktuálnímu dění, nebáli se, a začali inspirovat k souvislostem.

Zároveň chci také vzkázat, že pro ty, kteří ještě nejste zaregistrováni a nepublikujete své kresby na kreslenyvtip.cz, uvažte a pokud bude mít možnost, přečtěte si v letáčcích v rohu, které jsme pro vás pečlivě připravili, proč vlastně publikovat aktuální kreslený humor na kreslenyvtip.cz.

Akci sponzorovala společnost T-Net, která se zabývá službami především v oblastech IT (tedy počítačů), domácí automatizace a konferencí a školení.

Kryštof Bernat

Autoři v článku Václav Novák Jiří Bernard
Ne, 21/05/2017 - 23:22
Co na to říkáte?
TOPlist