Vtipy, vtipné obrázky a černý humor k aktuálnímu dění

Rozhovory


Marek Simon: Jsem samorost

Út, 12/07/2016 - 15:58
Marek Simon: Jsem samorost

Přinášíme vám rozhovor s nadějným českým kreslířem, Markem Simonem, jehož kresby jsou nejen rozeznatelné podle velkých nosů jeho postaviček, ale také svým inteligentním humorem a kvalitní satirou. Je stále ještě mladý a má toho jistě mnoho před sebou, ale i tak sbírá nejen jedno vítězství za druhým v soutěži České unie karikaturistů - Vtip měsíce, ale získal také mnohá další. Také se aktivně věnuje aktuálním tématům u nás i v zahraničí. 

Číst dál

Pavel Kantorek: Kreslím už od mateřské školky

Čt, 06/06/2013 - 21:25
Pavel Kantorek: Kreslím už od mateřské školky

Pavel Kantorek je autor, který za komunistické éry československa přinášel lidem naději v kresbách, ve kterých se objevovala převážně zvířátka. Podprahové pointy mezi řádky hodně lidí motivovalo k lepší náladě a naději. Pavel kantorek patří a vždy bude patřit ke špičce českého kresleného humoru.

Měl jste učitele nebo někoho, kdo vás vedl? Pokud ano, co jste se od něj naučil, co vám dal?

Jsem v podstatě samouk. Na střední škole jsem navštěvovval lidovou školu umění, kde jsem se obeznámil se základními principy ilustrace, ale pak jsem si vytvořil vlastní styl.

Číst dál

Miroslav Kemel: Nespoléhat na zadní vrátka

St, 13/03/2013 - 16:16
Miroslav Kemel: Nespoléhat na zadní vrátka

S Miroslavem Kemelem jsem se setkal 6. 3. 2013 na mini výstavě, kterou pravidelně pořádá Česká pošta. Tentokrát byla věnována právě tomuto umělci, který výstavu pojmenoval trefně "Obrana Humorem". Autor na mě působil velmi skromným a sympatickým dojmem. Musím se přiznat, že k němu cítím respekt pro jeho práci a nadšení, které se podle mě projevuje denně v jeho kresbičkách. 

Měl jste učitele nebo někoho, kdo vás vedl? Pokud ano, co jste se od něj naučil, co vám dal?

Číst dál

Jiří Bernard: Hlavně soudnost

Út, 12/02/2013 - 20:04
Jiří Bernard: Hlavně soudnost

Úplně první rozhovor pro Kreslený vtip je s českým kreslířem Jiřím Bernardem. S Jiřím Bernardem jsem se setkal v pražské restauraci U tří růží, ve které právě pracoval už na 3. patře tohoto restauračního zařízení. Ihned na mě pozitivně zapůsobila jeho nesmělost a otevřenost. Na jeho kresbě se mi nejvíce líbí jeho cit pro vlastní styl, který si za ta léta vybudoval. Pobavila mě historka, jak jeho první výplatu v Dikobrazu dostal můj otec (Jan Bernat), jelikož si spletli jejich jména. Nosí opotřebenou aktovku s výkresy, na kterou dopadá prach historie českého kresleného humoru.

Číst dál

Zkopírujte kód a vložte ho na svůj web. Šířka obrázků se přizpůsobuje vašemu obsahu. Zobrazuje se vždy nejnovější obrázek.
TOPlist